Лондон і Токіо планують ввести туристичний збір

Влада відразу двох держав планує ввести додаткові податки для туристів. Йдеться про Японію і Великобританію. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Уряд Японії розробив заходи, спрямовані на покриття дефіциту бюджету країни. Одним з них стане введення з 2019 році туристичного збору в розмірі 1000 йен з іноземних гостей і місцевих жителів.

Податок планується включити у вартість квитка на літак або інші види транспорту, що відправляються з Японії. Введення збору відбудеться напередодні Олімпійських ігор, які відбудуться в Токіо в 2020 році.

Про плани ввести туристичний збір у Лондоні також оголосив мер міста Садок Хан. Він складатиме 5% від вартості номера за ніч. Дана міра призведе до подорожчання цін на житло в британській столиці на 3,40 фунтів стерлінгів.

Планується, що податок будуть платити не тільки іноземці, але й мешканці Великобританії, які відвідують Лондон. Деякі експерти побоюються, що введення збору вдарить по бюджетним мандрівникам. А це, в свою чергу, може негативно позначитися на всій галузі.

Нагадаємо, в жовтні Департамент туризму В’єтнаму заявив про намір ввести курортний збір в Хошиміні. Влада планувала збирати з гостей міста по 23000 донгів.

Влітку 2017 року збір з туристів ввела Малайзія. Тут іноземці платять 2,37 доларів за ніч.

Інші популярні туристичні напрямки також оголосили про збільшення податку з мандрівників. Так, з 1 січня 2018 року у Флоренції податок збільшиться на 0,5-1,5 євро залежно від категорії об’єкта розміщення. На Балеарських островах в Іспанії влада планує подвоїти збори з туристів з травня по вересень.