Рейтинг впливовості національних паспортів: Україна зайняла 47 місце

Passport Ukraine

Український паспорт зайняв 47-е місце в загальному рейтингу впливовості національних паспортів «Global Passport Power Rank» за 2017 рік. До топ-50 він потрапив завдяки можливості наших співвітчизнів в’їжджати без віз в 87 країн світу.

Рейтинг склала канадська компанія з фінансового консалтингу Arton Capital. У список держав, паспорти яких змагалися за звання найвпливовішого, увійшли 193 країни і 6 територій. В умовному змаганні переміг паспорт Німеччині – його власники можуть в’їжджати без віз в 157 країн світу.

Друге місце поділили Швеція і Сінгапур (суб’єктивно – несподівано) – 156 безвізових країн. На третій сходинці п’єдесталу помістилися Данія, Іспанія, Фінляндія, Великобританія, Франція, США, Швейцарія і Норвегія. Громадяни цих країн можуть відвідувати без наявності візи 155 країн.

Абсолютний аутсайдер, який замикає рейтинг, – Афганістан. Його громадянам дозволяють гостювати без віз всього 23 країни.

Наш найважливіший документ зробив стрибок вперед. У 2015 році він виявився найгіршим в Європі по можливості подорожей без віз – всього в 79 країн світу.