Польща збирається здешевити візу для українців

    Польша

    Польща планує найближчим часом істотно понизити вартість національної візи для українців. Про це заявив маршалек сенату Республіки Польща Богдан Борусевіч в своєму виступі на четвертій сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, сейму Литовської Республіки, сейму і сенату Республіки Польща.

    Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Б.Борусевіч підкреслив, що питання, що вимагає негайного врегулювання, це надзвичайно висока ціна європейської візи для українців – 40 євро. “Польща готує істотне зниження вартості візи національною для України…Думаю, що це буде найближчим часом“, – сказав він. Істотним кроком на шляху до безвізового режиму з Євросоюзом, по словах Б.Борусевіча, є впорядковування кордонів України з Росією, Білоруссю і Молдовою, яке почалося торік. Він підкреслив, що після закінчення такої демаркації Україна вже не асоціюватиметься в Європі з местомом, звідки можна чекати істотних нелегальних міграційних потоків.
    Польський маршалек також відзначив, що позитивна практика малого прикордонного руху між Україною і Польщею буде серйозним аргументом для Євросоюзу в плані введення безвізового режиму між Україною і ЄС. Він звернув увагу на те, що на 2 мільйони випадків переходу кордону в рамках малого прикордонного руху лише в 200 випадках виникали проблеми. Також, за його словами, Польща продовжить переговори про розширення зони дії малого прикордонного руху до 50 кілометрів.