Зимові види спорту загрожують здоров’ю.

прикол

Кардіологи з медичного університету в Інсбруцi (Австрія) провели дослідження й з’ясували, що аматори зимових видів спорту, таких як лижі, сноуборд і інші, ризикують одержати інфаркт через вплив низьких температур і висоти, а також невідповідності рівня підготовки серйозним фізичним навантаженням.

Небезпека особливо велика в перші два дні відпустки, говориться в дослідженні, результати якого вчені оприлюднили минулого тижня в Стокгольмі на конгресі Європейського суспільства кардіології (European Society of Cardiology). Учені взяли до уваги статистику, що підтверджує, що раптова смерть через проблеми із серцем становила близько 40% від загального числа смертей серед туристів, що займаються зимовими видами спорту в австрійських Альпах.

Кардіологи проаналізували дані всіх 170 пацієнтів, які одержали інфаркт під час заняття зимовими видами спорту на відпочинку в період між 2006 і 2010 роком. Близько 56% пацієнтів постраждали протягом двох перших днів інтенсивних занять, у той час як тільки 19% завчасно мали деякі проблеми із серцевою діяльністю.

Перед відпусткою більш половини пацієнтів не одержували навіть мінімуму фізичних навантажень, рекомендованих Європейським суспільством кардіології. Автори дослідження відзначають, що, можливо, головним фактором ризику була велика висота, на якій розташований гірськолижний курорт. Серцевий приступ відбувався в пацієнтів у середньому на висоті 1350 метрів, у той час як проживали вони в середньому на рівні 170 метрів.

Учені також з’ясували, що близько 70% пацієнтів мали, принаймні , два фактори ризику для серцевих захворювань, включаючи паління, діабет і високий рівень холестерину. Кардіологи відзначають, що, тим, хто планує зимову відпустку в горах, треба заздалегідь до нього підготуватися за допомогою вправ, а, виявившись на курорті, збільшувати навантаження поступово.