Музеї Єгипту ніхто не охороняє.

king_tut

Єгипетський музей – це будинок для деяких коштовних стародавностей у світі, у тому числі золотої маски King Tut, що залучає мільйони туристів у рік. Однак, музей має “унікальну” застарілу систему відеоспостереження, яка не працює в цілодобовому режимі.

Безпека скарбу Єгипту перебуває під пильною увагою після 21 серпня, коли було вкрадено картину Ван Гога з музею в Каїрі. Як повідомив міністр культури, він не спить ночами , побоюючись за схоронність мумій країни.

Незабаром після крадіжки картини Ван Гога, чиновники виявили, що сигналізація в музеї не спрацювала, і тільки 7 з 43 камер були в робочому стані. Це дозволило, легко вкрасти картину.

Ще один момент, злодії украли картину вдень, коли охоронці були на молитві під час священного для мусульман місяця Рамадан.
Після даного інциденту глава образотворчого мистецтва відділу міністерства Мохсен Шалан був заарештований за недбалість.

Проте , у жаркий полудень в розпал туристичного сезону, у єгипетському музеї можна помітити неуважність охоронців. Можна побачити, як офіцер поліції опікує вхід – він відкидується на спинку стільця й уважно читає Коран. Усередині музею охоронець говорить по мобільному телефону, притулившись до кам’яної статуї прадавнього Єгипту.
Ось у такий спосіб опікують самі коштовні стародавності миру.