В італійських рятувальників з’явилися чотириногі напарники.

собачка :)

  Берегова охорона Італії “призвала на службу” кілька сотень дресированих собак. Чотириногі друзі, якi пройшли підготовку допомагають військовим рятувати туристів на переповнених улітку місцевих пляжах.
  Собака працює в команді з рятувальником. “Колега” також займається дресурою. Дует проходить спільний курс по порятунку потопаючих туристів на воді. Крім того, у випадку виявлення потопаючого собака з легкістю стрибає на ходу зі швидкохідного катера або з водного мотоцикла прямо у воду.
  Щорічно мільйони туристів збираються на італійських пляжах, щоб насолодитися літнім сонцем і освіжаючою прохолодою морської води. Але водні пригоди таять у собі чимало небезпек. Щороку офіцерам берегової охорони Італії доводиться проводити понад трьох тисяч операцій по порятунку людей, серед яких крім простих відпочиваючих попадаються учасники водних ігор і скiндайвери.
  Серед чотириногих помічників самими “великими фахівцями”, що беруть участь у таких рейдах, уважаються водні породи – лабрадори, ньюфаундленди й золоті ретривери.
  Щоб звести до мінімуму час операції й полегшити її проведення, на собаку надягнутi спеціальні ремені, за які повинна вчепитися жертва.
  Усі рятувальники працюють на добровільних початках у кінологічній школі, заснованої 21 рік тому в місті Бергамо, на півночі Італії. Вони займаються підготовкою людей та собак. Курси тривають цілий рік, без перерви, і навчають обох учасників рятувальної команди вмінню справлятися із самими позаштатними ризиками, якими буяє літній туристичний сезон. На рахунку таких команд уже кілька врятованих життів. Потопаючим людям кидали рятувальне коло й здійснювали буксирування на безпечну глибину або в інше місце. В Італії діє 12 кінологічних шкіл подібного роду.