Турист потрапив за ґрати й піддався катуванням за фотографію світанку.

turma

  Британський турист просидів 58 днів в іранській в’язниці за захоплення фотографією.43-річний Ендрю Барбер був обвинувачений у шпигунстві через те, що в знімок, на якому він збирався ввічнити гарний схід сонця, також потрапили опори й стовпи біля атомної електростанції.
  Поліцейські оглянули ноутбук британця й знайшли фотографії безлічі будинків в Ірані.
  Стражi порядку вирiшили, що Ендрю зробив фото за завданням невідомого замовника – іноземної спецслужби, й обвинуватили його в шпигунстві.
  Потім суддя вiдправив його на час слідства в сумно відому тегеранську в’язницю Евiн, у якій утримуються політичні ув’язнені, у тому числі, що очікують смертної страти. Через майже 2 місяцi фотограф був звільнений і виїхав із країни.
  Коли суддя назвав мене шпигуном, у мене підкосилися ноги й мене почало хитати від шоку“, – розповів містер Барбер журналістам.
  Ув’язненому було відмовлено в доступі до Британського посольства, на допиті на нього надягали пов’язку на очі. Його піддали психологічному впливу за назвою “біле катування”.
  У мене не було ніяких меблів, природнього освітлення, тільки яскрава флуоресцентна лампа, що ніколи не вимикається, навіть коли ви намагаєтеся заснути. Мене випускали з камери на 10 хвилин у день у туалет. Я почав божеволіти приблизно на сьомий день. Було важко залишатися розсудливим, тому що я не знав, скільки я ще тут буду“.
  Містер Барбер з Південного Лондона, каже, що він вижив, роблячи гральні карти з картонних чашок та граючи в солітер.