Підземний тунель знайдено під пірамідою.

teotiuakan

    Під храмом Пернатого змія (Кецалькоатля) у Теотиуаканi мексиканські археологи з Національного інституту антропології й історії (INAH) на глибині 12 м виявили вхід у тунель, що веде в тенета підземних ходів.
    Як вважають дослідники, тут могли перебувати останки правителів прадавнього міста. Археологи поки не визначили точний вік будівлі тунелю, однак з великою часткою впевненості припускають про час, коли був закритий прохід у підземний коридор. На їхню думку, це трапилося в період з 200 по 250 рр. н.е.
    Тунель проходив під храмом Пернатого змія – найважливішого спорудження в центральнім місці Теотиуакана, називаного “Цитаделлю”. Вхід розташовувався в декількох метрах від піраміди. Досягтися тунелю можна було через вертикальну шахту, у перетині, що представляє собою квадрат зі стороною 5 м. Вхід досягав глибини 14 м, де був виритий довгий коридор, який, по оцінках фахівців, мав довжину 100 м. Цей хід вів до серії підземних камер, видовбаних у скелі.
    До самого тунелю фахівці INAH планують добратися протягом декількох місяців і виявитися в такий спосіб першими, хто побував у ньому за останні 1,8 тис. років після того, як прохід був закритий.
    У ході розкопок дослідникам довелося підняти близько 200 т землі. За цей час було виявлено порядка 60 тис. фрагментів різних предметів і залишків посуду.