У Вірменії відкриють найбiльш довгу канатну дорогу.

Татевский красавец

    16-го жовтня на півдні Вірменії відкриють саму довгу у світі реверсивну канатну дорогу, що веде в монастирський комплекс Татєв.
    Загальні роботи вже завершені. На сьогоднішній день ведуться монтажні роботи, які будуть завершені в середині вересня, після чого буде здійснюватися тестування канатної дороги.
    Загальна вартість проекту будівництва канатної дороги, яка була здійснена при сприянні об’єднаного фонду “Рубен і Вероніка Варданяни та друзі”, у якім беруть участь близько 100 бізнесменів, становить $13 млн. Найвища крапка канатної дороги – 330 метрів, а її загальна довжина становить 5,7 км. Шлях в одному напрямку буде займати 11 хвилин 25 секунд. Одночасно в різних напрямках будуть рухатися по дві кабінки по 25 людей у кожній, при цьому частота їх руху поки не визначена й буде залежати від завантаження.
    Вартість проїзду буде відповідати європейським цінам – від 8 до 20 євро у двосторонньому напрямку, з урахуванням соціального пакета для місцевих жителів, школярів, пенсіонерів.
    Довідка. Татєвський монастир перлина середньовічної вірменської архітектури, був побудований у IX – XIII століттях. Татєв був великим культурним центром зі скрипторием (майстерня по переписці рукописів), бібліотекою й одним з найвідоміших середньовічних університетів.