Австраліїськi вина.

Австралийцы :)

    Винна індустрія сама динамічна галузь австралійського господарства, за останні 40 років у ній відбулися серйозні зміни. Якщо у 50-х роках середньостатистичний австралієць випивав у рік тільки одну склянку вина, то зараз він випиває близько двох пляшок.
    Треба відзначити, що в 1965 році число виноробів було дуже невелике, тільки шість кампаній займалися виробництвом столового вина, однак у 1999 роцi їх число зросло до 109. Зараз частка Австралії на світовому винному ринку становить 2%, однак до 2025 року ставиться мета домогтися 6.5%.
    Вино є особливо важливою галуззю для Австралії. Якщо бавовна і яловичина – традиційно австралійський експорт іде за кордон без якої-небудь переробки, то виноробство сприяє розвитку суміжних галузей (виноградарства, виробництва пакування, торгівлі), а, отже, вирішує проблеми безробіття.
    Австралійське виноробство пройшло довгий шлях за останні десятиліття, і багато фахівців впевнені, що до середини 21 століття австралійські вина стануть для нашого стола такими ж звичними й природними, як французькі або італійські.