Краєвид і температура води на Кіпрі змінюються.

ммммммм.....Кипр

    Кліматичні зміни сприяють утворенню більшої кількості штормів і повеней у прибережних районах Кіпру. Море рік за рiком відвойовує в острова всe нові ділянки землі. Цьому сприяють розмивання берегової лінії й рівень Світового океану, що поступово підвищується.
    Учені океанографічного центру при Університеті Кіпру намагаються знайти засоби для зупинення настання моря на сушу. Ідея створення хвилерізів виявилася неспроможною. За словами експертів, для будівлі хвилерізів висотою п’ять метрів і довжиною 100 метрів по периметру острова треба було б “зруйнувати гори й кинути їх у воду“.
    Свiй вклад в руйнування екологічного балансу вносить і діяльність людини. Узбережжя Кіпру дуже швидко забудовується. До 2020 року близько 50% берега буде належати містам, готелям, портам, гаваням і промисловим об’єктам, повідомляє “Європа-Кіпр”.
    Крім того, за останні 10 років середня температура води Світового океану збільшилася на 0,18 градуси, при цьому температура води в східному Середземномор’ї, до якого територіально вiдноситься Кіпр, піднялася на 0,39 градуси.