Грецький Акрополь за один євро.

imgB.asp

У минулу середу міністр культури Греції заявив, що квиток у музей Акрополя, який відкриється для відвідування через місяць, буде дорiвнювати одному євро. Таку плату за вхід було вирішено встановити з метою залучення  більшої кількості відвідувачів у період глобальної економічної кризи. Протягом наступних шісти місяців підвищувати вартість не планується. До відкриття музею в онлайн- касах розмістять близько 2200 квитків, які дозволять відвідати комплекс протягом одного з перших трьох днів його роботи. Очікується, що після відкриття щорічно музей  відвідуватимуть близько 2,5 мільйонів людей. На вході в Акрополь планується ввести контроль, подібний тому, що проводиться в аеропортах.

Відзначається, що побудувавши новий музей, архітекторам вдалося гармонійно сполучити стилі, що абсолютно не сполучаються, – модерн і античну класику:  ультрасучасний будинок розташований прямо у підніжжя давньогрецького Акрополя. З однієї сторони може здатися, що поява подібної будови, спроектованої американським архітектором Бернардом Чумі, кидає виклик багатовікової історії, однак у дійсності новий музей покликано берегти й опікувати культурно-історичну спадщину Греції.

У музеї будуть зберігатися археологічні знахідки, історія яких нараховує дві з половиною тисячі років. Перший поверх музею, призначений для виставки археологічних знахідок, які відносять до 6 століття до нашої ери, був відкритий у січні минулого року. Другий поверх будинку планується заповнити давньогрецькими жіночими скульптурами періоду архаїки – корами. На третьому поверсі розмістять безпосередньо скарб Парфенона.Раніше планувалося, що гідне місце серед експонатів займуть мармурові скульптури й фриз Парфенона, вивезені у Великобританію ще в 19 столітті лордом Элгіном.

Сьогодні мармури усе ще є гордістю Британського музею, однак Греція веде переговори про передачу коштовностей на батьківщину. До тепер головним аргументом Великобританії на користь неповернення пам’ятників було те, що Греція не в змозі забезпечити необхідні умови для зберігання експонатів, а в експозиції Британського музею вони становлять центральну частину. На церемонії відкриття не планується нагадувати про кампанію Греції по поверненню пам’ятників культурного надбання країни.

Докладна інформація про церемонію відкриття, призначеної на 20- е червня, тримається в секреті. Відкриваючи завісу таємниці, міністр культури Греції лише відзначив, що під час відкриття музею будуть використані нові технології, які дозволять глянути на пам’ятники архаїки в умовах, більш звичних для сучасної людини.

2 коментаря для “Грецький Акрополь за один євро.”

  1. Когда буду в Греции обязательно загляну туда

  2. Звучит заманчиво, но на фотографии что-то ничего интересного не видно – одни руины.

Коментарі закриті.