Ізраїль скасував візи для українців.

Израиль

Уряд Ізраїлю більшістю голосів прийняло рiшення про скасування візового режиму з Україною. Влади розраховують на збільшення туристичного потоку з України в рази, а українські туроператори вважають, що приплив буде незначним.

У Мiнтуризма прогнозують, що туристичний потік збільшиться з 73 тисяч в 2009 році до 200 тисяч у перший рік після скасування віз. Потік туристів з Ізраїлю в Україну, за прогнозами міністерства, виросте як мінімум удвічі.

Прогнози українських туристичних операторів не настільки оптимістичні. Генеральний директор “TUI Україна” Володимир Щупак припустив, що скасування візового режиму збільшить потік українських туристів в Ізраїль на 20-30%.

Одержання візи завжди є невеликим обмежником, але різке підвищення попиту на екскурсійні тури в Ізраїль після скасування віз чи навряд відбудеться. Після того як Ізраїль скасував візовий режим з Росією, потік російських туристів збільшився вдвічі, однак Україна менш розвинена економічно“, – вважає Щупак.

У той же час гендиректор “TUI Україна” нагадав, що скасування візового режиму не означає відмови від надання документів, що підтверджують платоспроможність туристів, що прибувають в Ізраїль.

При перетинанні границі, швидше за все, потрібно буде пред’являти ваучер на готель, медичну страховку, зворотнiй квиток. Це як мінімум“, – заявив Щупак.

В Ізраїлеві питання скасування віз із учорашнього дня вважають вирішеним. Правда, розраховувати на те, що вже цим лiтом можна буде потрапити в Ізраїль без візи, не доводиться. Найближчим часом відбудеться підписання спільної умови між міністерствами закордонних справ обох країн, потім він повинен бути ратифікований у парламентах Ізраїлю й України, і тільки через три місяці після цього набуде чинності .