Індія не така вже i страшна.

india3

Напевно серед аматорів подорожей не знайдеться такої людини, яка би не мріяла потрапити в Індію, якщо, звичайно, вона не індієць. Втім, ця країна настільки різноманітна й багата на визначнi пам’ятки, що її дослідниками нерідко стають і корінні мешканці. Північні індійці вiдправляються на південь поніжитися на пляжах Керали  й Гоа, а мешканці півдня  їдуть у Гімалаї кататися на лижах і милуватися засніженими вершинами.Дуже часто Індія з’являється перед “білими” туристами не зовсім у тому образі, у якому вони собі її уявляють. Звicно, що сама Індія тут ні в чому не винна, швидше за все, розчарування може сягнути тільки непідготовлених туристів.

Саме несподіване розчарування настає при першому ж прийомі  їжі в цій країні. Для європейських шлунків індійська кухня не тільки незвична, але й навіть небезпечна, особливо без підготовки. Провиною всьому величезна кількість червоного перцю, яким індійські кухарі приправляють навіть деякі насолоди. І, якщо турист вимовить офіціантові заповітне “ноу спайсi” – це ще не гарантує, що блюдо можна буде спокійно їсти. Бажано повторити це заклинання тричі, а ще краще пройти з офіціантом на кухню й розповісти про купу захворювань, які вам, нібито не дозволяють приймати традиційну індійську їжу. А якщо ні, то кухар, покладе у блюдо пару пригорщей пекучого червоного перцю.

Інша небезпека підстерігає туриста в індійських водопроводах. Жаркий клімат і піврічна відсутність дощів призводить до великого дефіциту питної води в цій країні. Туристам в Індії рекомендують пити напої тільки з герметично впакованих пластикових пляшок, що продаються на кожному куті.

А ось слухи на рахунок горезвісного злодійства в Індії  дуже перебільшені. Бути обікраденим у суспільному транспорті набагато більше шансів, ніж де-небудь в Індії. Звичайно, злодії й шахраї є скрізь, але елементарні заходи безпеки й контроль над своїми речами зводять шанси втратити цінності на невiч. Майже усі двері індійських готельних номерів мають зовнішні петлі для навісних замків. Обзаведіться ще на батьківщині надійним, але компактним замком і вашим речам нічого не буде загрожувати.