Україна заборонила Туркменським авіалініям літати до Києва

9Державіаслужба України анулювала «Туркменським авіалініям» дозвіл на польоти з Ашхабада до Києва з 16 серпня, повідомляється з посиланням на заяву відомства. Причиною таких дій українські авіачиновники називають порушення умов міжурядового договору між Україною та Туркменістаном, який передбачає паритетність польотів.

Незважаючи на те, що «Туркменським авіалініям» Україна дозволила літати до Києва ще на початку червня, туркменська влада досі не дала добро на виконання рейсів Київ-Ашхабад «Міжнародним авіалініям України».

У заяві Державіаслужби підкреслюється, що відомство «сподівається на вирішення конфліктної ситуації та надання можливості авіакомпаніям обох сторін виконувати регулярне авіасполучення між країнами.

Останні кілька років «Туркменські авіалінії» виконують польоти між Туркменістаном і містами України в односторонньому порядку. «АероСвіт» був вимушений піти з лінії Київ-Ашхабад ще в 2005 році, пояснивши це блокуванням комерційної діяльності авіаперевізника туркменською стороною. Раніше Державіаслужба заборонила виконання польотів в Україні «Узбецьким авіалініям», оскільки авіавлада країни почали урізати частоту польотів МАУ.