Паспортний контроль в аеропорту Бориспіль

registrationПаспортний контроль в аеропорту Бориспіль частково перевели на самообслуговування. В аеропорту Бориспіль державна прикордонна служба України встановила автомати самообслуговування для розпізнавання паспортів. Як розповів прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян, пристрої встановлені поки в залі вильоту. Вони можуть сканувати паспорта як громадян України, так і іноземців.

«Пасажир підходить до пристрою, сканує паспорт. Інформація аналізується. Після цього офіцеру прикордонної служби залишається перевірити документ на справжність», – зазначив Слободян.

За його словами, надалі автомати для паспортного контролю встановлять у залі прильоту Борисполя і, можливо, в інших аеропортах, однак це залежатиме від обсягів фінансування. Кілька років тому Держприкордонслужба встановила в аеропортах Бориспіль, Жуляни, Харків, Львів, Донецьк спеціальні автомати з зчитування RFID-карт. Механізм їх використання припускав, що пасажир оплачував карту, на яку вносилися дані з паспорта, а потім прикладав її до автомата. Це дозволяло проходити контроль через окремі кабінки без черги. Однак у більшості випадків автомати не працювали або видавали помилку при спробі прикласти до них карту.