В Україні меньшає кiлькiсть турагенцiй

5У 2014 році в Україні налічувалося 3885 суб’єктів туристичної діяльності (юросіб і фізосіб-підприємців), з яких 79% становили турагентства (без урахування Криму і Севастополя). Такі дані 24 квітня опублікувала на своєму сайті Держслужба статистики України. Для порівняння: станом на 2012 рік на Україні працювало 5374 суб’єкта (з них 74.2% – турагенти) – на 11.6% більше, ніж 2011 році.Зменьшення кількості агентств в порівнянні з минулим роком фіксують і туроператори. В одних компаніях говорять про 5-10%, в інших до 30-35%.

Директор «Наталі Турс Україна» Олексій Корнєєв охарактеризував масштаб скорочень на роздрібному ринку в 35% – в чому за рахунок того, що з активної туристичного життя випали донецький і луганський регіони. Майже аналогічні дані навів гендиректор Mouzenidis Travel Ukraine Віктор Марченко. «У лютому ми продзвонили близько 1500 ТА, в основному з Києва, щоб домовитися про презентацію свого продукту, але приблизно в 30% випадків не застали нікого на місці: хтось переїхав, хтось закрився, хтось скоротив штат», – розповів він.

Втім, далеко не завжди припинення співпраці з агентством говорить про зупинку його діяльності, нагадують співрозмовники. Турфірма може з тієї чи іншої причини припинити співпрацю з туроператором, призупинити свою діяльність на період низького сезону або змінити місце прописки. Ще однією причиною можуть бути сумніви в доцільності підписання нового агентського договору. У той же час кількість активно працюючих на ринку агентств за даними статистики системи онлайн-бронювання IT-Tour не падає.