Круїз по Нилу: надзвичайне поруч.

Чудо-лайнер

Для давньоєгипетської цивілізації Нил, без перебільшення, персоніфікував джерело життя: саме в його родючій долині зосереджена більшість міст і історичних пам’ятників. Сьогодні ця річка займає важливе місце в інфраструктурі єгипетського туризму, а круїз по Нилу вважається відпочинком, гідним аристократів.

Чотири дні незабутньої подорожі від Луксора до Асуана, на комфортабельному  “плавучому готелі” із увічливим персоналом, триразовим харчуванням і набором усіляких розваг не залишать байдужим навіть самого спокушеного туриста.

Вiдправившись у круїз по Нилу, у вас буде унікальна можливість подивитися на надбання давньоєгипетської цивілізації, доторкнутися до живої історії, а також просто поспостерiгати  за життям цієї самобутньої країни.

Відомі на увесь світ пам’ятники архітектури, про походження й технології зведення яких й дотепер сперечаються вчені розуми, зосереджені по берегах Нила.

Зокрема, круїз по Нилу пропонує відвідати грандіозний храмовий комплекс у Карнацi. Незважаючи на те, що будівлю прийнято відносити до другого тисячоріччя до нашої ери, є прихильники й більш ранніх версій: від десяти до дванадцяти й більш тисяч років. Технологія будівництва вражає: блоки (у середньому по 70 (!) тонн кожний) оброблені з високою точністю, покладені без розчину й без єдиної щілини. Яким чином давньоєгипетським майстрам вдавалося все це – найбільша загадка історії.

Прямуючи в Асуан, не можна залишити без уваги храми Ком – Омбо й Эдфу. Ком – Омбо присвячений відразу двом богам – Собеку й Гору. Зведений Птолемеями й римлянами на мальовничому пагорбі під час розквіту торговельних відносин, він продовжує  захоплювати своєю величчю й понині. Храм Эдфу – будова порівняно молода (237-57 рр. до н.е.), але не менш цікава з погляду вивчення давньоєгипетського зодчества. Тут, згідно з легендою, відбувся бій між богами Сетом і Гором, що завершився повним розгромом армії Сету, яка повернулася на єгипетську землю у вигляді бегемотів і крокодилів.

Також круїз по Нилу пропонує відвідати Асуанську греблю, побудовану радянськими майстрами в часи Хрущева. Розмах і масштаби будівництва по грандіозності становлять гідну конкуренцію іншим “гігантам” Єгипту, а загальної  кількості витрачених на зведення греблі матеріалів досить, щоб спорудити 17 пірамід Хеопса.