Росія скасовує пільговий режим перебування українців в РФ

2Федеральна міграційна служба Росії розраховує з першого серпня скасувати пільговий режим перебування громадян України в РФ. «Я сподіваюся, що ніяких ексцесів не відбудеться, і після 1 серпня (коли закінчується термін чинної угоди про пільговий режим) громадяни України будуть вести себе і підлягати тій же відповідальності, що і всі громадяни країн СНД», – сказав глава ФМС РФ Костянтин Ромодановський .

Відзначимо, що за сьогоднішніми правилами громадяни СНД можуть перебувати на території Росії до 90 діб протягом кожного півріччя (180 діб на рік). У той же час при порушенні цього терміну до них застосовуються заходи адміністративного характеру.

Нагадаємо, що раніше ФМС РФ продовжила термін перебування громадян України на території Росії на період конфлікту на сході країни. Для продовження терміну тимчасового перебування громадянину України необхідно з паспортом та міграційної картою звернутися до територіального підрозділу ФМС Росії. Продовження здійснюється шляхом проставляння відповідних відміток у міграційній карті, – йдеться в повідомленні прес-служби російського відомства.