У Чилі прокинувся вулкан

    CHILE PUYEHUE VOLCANO

    Аргентинське курортне містечко Сан-Карлос-де-Барілоче засипало 10-сантиметровим шаром попелу від того, що прокинувся 4 червня чилійського вулкана Пуєуе. Як стверджують старожили, в тутешніх місцях більше 40 років не було нічого подібного. До цих пір ще невідомо, скільки продовжуватиметься “дощ з попелу”. Із-за шару попелу, що покрив перевал, що сполучає Аргентину з Чилі, зупинений рух на міжнародній дорозі, що сполучає дві ці країни, також закритий місцевий аеропорт. Проте, мови про евакуацію населення доки не йде.

    Місцеві міські власті звернулися до жителів міста і туристів з проханням зберігати спокій і по можливості не покидати приміщень.      Сан-Карлос-де-Барілоче (San Carlos de Bariloche) – це живописний зимовий курорт в Аргентіне, який знаходиться в 1400 кілометрах на північний захід від Буенос-Айреса. Місто відоме своєю природною красою і тим привабливий для безлічі місцевих і іноземних туристів.
    Пуєуе (Puyehue) – активний вулкан заввишки 2240 метрів, знаходиться на чилійській стороні Анд, в горах Кордільера-Невада. Останнє виверження цього вулкана було зареєстроване в 1960 році після найбільшого землетрус магнітудою 9,5.      В суботу, 4 червня, власті Чилі оголосили екстрену евакуацію 3500 чоловік з районів, розташованих в безпосередній близькості до вулкану.