За шоппінг на курортах Хайнаню в Китаї будуть повертати податок

    Хайнань

    Влади китайського курорту Хайнань будуть повертати іноземним туристам до 11% вартості придбаних на острові товарів з 1 січня 2011 року. Відповідне рішення було прийнято Держрадою Китаю для підвищення туристичної привабливості острова. У випадку покупки товарів на суму більш 800 юанів (близько 120 доларів) при виїзді з острова через аеропорти міст Хайкоу й Санья туристам буде повернуто 11% від витраченої ними суми.

    Видання обмовляє, що покупка повинна бути зроблена в одному магазині в один день. Не виключено, що влади також обмежать перелік магазинів, чеки яких будуть уважатися дійсними при оформленні повернення податку. За інформацією газети, у це число ввійдуть принаймні два найбільші універмаги острова. Усього поверненню податку підлягають 21 категорія товарів, у тому числі одяг, взуття, косметика, побутова техніка й електроніка.
    Повернення податків торкнеться іноземних гостей, а також туристів з острова Тайвань, спеціального адміністративного району Сянган (Гонконг) і Аемень (Макао), мешканці материкового Китаю, що також активно відпочивають на острові, поки не зможуть скористатися системою повернення податку.