Рафтинг у Росії.

rafting

Одним з видів активного відпочинку, що набирає все більшу популярність в останні роки, є рафтинг. Перш, ніж продовжити, необхідно розібратися в поняттях. Що ж таке рафтинг? Рафтинг – це сплави по ріках на рафтах. Це поняття походить від англійського слова raft, яке в перекладі означає пліт. Рафтингом можна займатися, як на бурхливих ріках з великою кількістю порогів, так і на спокійній воді. У випадку, якщо ви сплавляєтеся по швидкій річці, то рафти не мають каркаса й вбудованих кочетів. У випадку спокійної води або просто транспортування вантажів, на рафти встановлюється каркас безпеки, до якого кріплються усі речі. Також зміцнені рафти застосовуються у випадках, коли сплавляються недосвідчені люди або коли рафтери не бажають зайвий раз гребти веслами. Подібні плоти застосовуються на будь-якій воді, враховуючи п’яту, найвищу категорію складності.

Рафтинг – це, в першу чергу, вид спорту. Від інших видів він відрізняється найголовнішим – ідеологією. Однак, незважаючи на те, що рафтинг вважається спортом, для здійснення подібного сплаву від спортсменів не потрібно яких-небудь знань або великого досвіду. Саме завдяки цьому рафтинг є комерційним видом спорту, а по сумісництву й відпочинку. Зрозуміло, що через це доставка людей і вантажів до місця старту й від місця фінішу не вимагає серйозних фізичних або фінансових витрат. Наприклад, дуже популярними є тури в Адигею, у Туреччину, де є два дуже серйозні сплави.

Для того, щоб займатися рафтингом потрібні досить бурхливі річки, які характеризуються досить великою кiлькicтю порогів, шивер і перекатів. Маршрути можуть бути самими різними й мати свою класифікацію по категоріях складності.

У Росії одним з найбільш відвідуваних сплавів є сплав по річці Катунь. Він починається від поднiжжя гори Белуха й триває до самого устя річки Аккем. Цей сплав розташований в Алтаї. Взагалі, Алтайський край вважається дуже привабливим місцем для людей, які займаються рафтингом, незалежно від їхнього рівня. Алтай іноді називають місцем паломництва водних туристів. Сплав по Катунi ж гарантує, що ви отримаєте порцію відмінного настрою й незабутні враження після закінчення.

Однак, не можна залишити без уваги тури на Кавказ. Великий Зеленчук – це річка, яка перебуває на Північному Кавказі і є лівою притокою Кубані. Цю ріку вважають еталоном для річок Кавказу. Вона має високу швидкість течії й практично повною відсутністю плескотів. У верхній частині сплавів туристи проходять через мальовничу природу, яка й дотепер не торкнута рукою людини.