Гельсінкі намагатиметься повернути активний туристичний потiк.

Khelsinki

Уряд Фінляндії вкрай стурбован значним зниженням турпотiка на територію країни. Згідно iз спостереженнями цього року число туристів у Гельсінкі знизиться до рівня 2007 року. Так, очікується, що влітку місто відвідають 700 тисяч гостей. Крім того, у цей час значно знизилася кiлькiсть ділових туристів, що вибирають для своїх поїздок Гельсінкі.У зв’язку із цим столиця Фінляндії вирiшила направити фінансові активи на розвиток туризму, і вдосконалювати свою туристичну сферу.
Вже цим лiтом у Гельсінкі пройдуть конгреси, спрямованi на зміцнення сфери туризму в країні, участь у яких будуть брати більш 3 000 фахівців з різних країн миру. Восени в Гельсінкі встановлять нові довідкові інформаційні центри: один з них буде перебувати в будинку аеропорту Гельсінкі – Вантаа, а другий – на Ринковій площі. Скориставшись електронним довідковим центром, мандрівник зможе легко й головне швидко вибрати зручний для себе туристичний маршрут, довідатися розташування найближчих культурних пам’ятників, ресторанів, готелів і інших, що зацікавлять його об’єктів. Електронний довідник також допоможе викликати таксі або машину швидкої допомоги. До кiнця 2010 року в Гельсінкі планують встановити ще декiлька подібних електронних помічників мандрівникові.

Спрямував свої сили уряд Фінляндії й на зміцнення масового досугу для мандрівників у Гельсінкі. Улітку, у зв’язку з тижнем Гельсінкі, тут пройде безліч заходів: музичний фестиваль “Фінська провінція”, міський фестиваль у серпні й жіночий футбольний чемпіонат UEFA 2010. На початку серпня Гельсінкі з концертами відвідає поп-дива Мадонна, квитки на шоу якої вже придбало 80 000 людей.

Крім того, програма по збільшенню кiлькостi туристів спрямована й на нетрадиційні сексуальні меншини. У місті відкриваються готелі й створюються служби таксі, призначені для таких туристів. За даними досліджень, Гельсінкі програє Стокгольму й Копенгагену як туристичний напрямок, лояльний до сексуальних меншин.