Що подивитися в Мехіко.

Мехико

Туристи, що приїхали в столицю Мексики, обов’язково повинні побачити Кайоакан – місто в місті, стародавній затишний богемний район в середині багатомільйонного мегаполісу з його висотними будинками, що потопають у смозі та гучним рухом. У Кайоаканi панує зовсім інша, майже колоніальна атмосфера минулих сторіч: вузькі вулиці, по бананових пальмах скачуть білки, буйне цвітіння бугонвiллiї й пласкі дахи невеликих будинків, які начебто ховаються в садах. Один з будинків у цій частині міста, пофарбований у синій колір з ошатними високими вікнами – будинок Фрiди Кало, відомої мексиканської художниці. У цьому будинку Фрiда з’явилася на світ й більшу частину свого життя вона провела в його стінах. Через 4 роки після її смерті будинок перетворили на музей, який сам по собі вважається витвором мистецтва, та зберіг обстановку, створену своєю екстравагантною господаркою.

Кожна річ у цьому будинку має значення й відображає характер власниці. У картинах, ескізах і начерках художниці можна прочитати усе її життя: її політичні переконання, важка автокатастрофа, незліченні операції й жагуче бажання бути матір’ю. Уся її творчість пронизана контрастом між веселощами й передчуттям смерті: практично на всіх картинах зображені кістки й черепи. Близько 200 фотографій з особистого архіву розповiдають відвідувачам музею історію любові й шлюбу Фрiди Кало та Дiего Рiвери – іншої місцевої знаменитості. На стінах дворика напис: “Фрiда та Дiего мешкали в цьому будинку з 1924 по 1954 рік”. До реальності, щоправда, це не має ніякого відношення. Любов двох художників можна скоріше назвати катастрофою, а шлюб Фрiди та Дiего був досить складним, вони роз’їжджалися, розводилися й знову одруживалися. Зараз у дворику можна випити кави, посидiти в тіні дерев, з яких колись легендарна Фрiда Кало зривала квіти, щоб прикрасити ними свою зачіску.

Відвідавши музей Кало, просто прогуляйтеся по вулицях Кайоакана, помилуйтеся дивними яскравими кольоровими фасадами його будинків, уявіть собі, що по цих кругляках ходив колись Лев Троцький, що жив у цьому районі та зустрівся зі своїм вбивцею тут же. Кайоакан і сьогодні – район еліти. Не дивуйтеся, якщо зустрінете тут знайомі особи, які раніше бачили тільки на екранах ТВ або обкладинках журналів.