Неповторна виставка британського опудальника XIX століття

The Museum of Everything

Унікальна виставка робіт британського опудальника XIX століття Вальтера Поттера (Walter Potter), який ставив з виготовлених їм опудал тварин оригінальні жанрові композиції, відкриється на наступному тижні в Лондоні, повідомляє британська газета Daily Mail. Кроліки, що сидять за шкільною партою; жаби, що грають у чехарду; кошенята, що зібралися за накритим столом на традиційний ” файф-о-клок” або пацюка в поліцейській формі, – ось неповний список створінь Поттера, які предстануть перед відвідувачами столичного Museum of Everything.
Поттер, що народився в 1835 році, почав збирати свою незвичайну колекцію у віці 19-ти років, коли в нього вмерла ручна канарка й він, щоб не розставатися з улюбленим птахом, вирішив зробити її опудало й “оселити” його в сімейному заміському будинку. Зібрання дивин Поттера користувалося великою популярністю у вікторианску епоху (1837 – 1901), коли захоплення “наукою” носило майже масовий характер – тоді в інтер’єрі будинків часто можна було побачити засклену шафу, наповнену скам’янілостями, засушеними метеликами й популярними довідниками по ботаніці.
Сім років тому “кунсткамера” Поттера, яка до кінця його життя зібрала близько 10 тисяч експонатів, була розпродана вроздріб на аукціоні, який приніс більш 500 тисяч фунтів стерлінгів (майже 800 тисяч доларів). Із цього приводу один із провідних художників нашого часу британець Демієн Херст (Damien Hirst), великий шанувальник творчості Поттера, заявив, що він із задоволенням заплатив би мільйон, аби тільки не розбивати цю безцінну колекцію.