Туристи у Венеції повинні заплатити податок за в’їзд у місто

Мечта поэтов и художников

Вже в недалекому майбутньому поїздка у Венецію може виявитися трохи дорожче, нiж була дотепер. Справа в тому, що місцеві влади збираються прийняти закон, згідно з яким муніципалітет одержить право стягувати плату з туристів за в’їзд у місто.
Питання це, практично, вже вирішено, залишається тільки визначити суму мита, яку повинен буде сплатити кожний турист, що відвідає місто на воді. Для одного туриста це, звичайно, будуть невеликі гроші, але в масштабі міста – це вже солідна цифра. Примiром колишнiй мер Венеції у свій час пропонував обкладати пасажирів, що прибувають круїзними лайнерами податком в один євро.

Новини туризму Венеції на цьому не завершуються – ходять слухи, що годівля голубів бiля знаменитого собору Сан-Марко незабаром також буде обкладатися податком. Справа в тому, що щорічно на очищення площі й фасадів від пташиного калу витрачається величезна сума грошей з міського бюджету. Цим податком планується її відшкодувати.
Щорічно Венецію відвідують близько двадцяти мільйонів туристів, однак більшість із них прибувають у місто на один день і не залишаються на ніч, у такий спосіб доходи міста від туристичного сектору не так уже й великі, як вдавалося б. Новий закон дозволив би значно поліпшити цю ситуацію.