Лікувально-оздоровчий туризм: пивні SPA-курорти

море пива

До минулого року маленьке чеське містечко Ходова Плана (Chodova Plana) мало можливiсть похвастати лише тим, що в ньому з XIV століття діє сімейна броварня, завдяки якій ми маємо можливість насолоджуватися чудовим витриманим пивом “Chodovar” …

Однак у 2009 році місцевий доктор Роман Вокати вирiшив, що однієї визначної пам’ятки для його рідного містечка замало, тому взяв та вигадав нову SPA-процедуру – пивні ванни. Чесно кажучи, Вокати не вигадав, а усього лише реанімував рецепт, що використовувався ще давньоримськими легіонерами, якi відкрили цілющі властивості пива не тільки для угамування спраги, але й для розслаблення організму з одночасним омолодженням шкіри (лікуванням псоріазу та екземи), а також зміцнення суглобів.

Доктор рекомендував наповнювати такі ванни саме пивом “Chodovar”. Ініціатива мала приголомшливий успіх, і в практично безлюдне містечко потягнулися юрби ентузіастів з усіх кінців світу, щоб по повній програмі насолодитися новою процедурою, яка передбачає як зовнішній, так і внутрішній вплив – справа в тому, що, заплативши за пивну ванну 500 крон (приблизно 20 євро), клієнт за окрему плату має право дозволити собі традиційне внутрішнє споживання того ж продукту в будь-якiй кількостi. Здається, саме така терапія підпадає під визначення “корисне із приємним”.

Зовнішня складова лікування являє собою гарячу ванну, у яку наливається мінеральна цілюща вода, додаються сухі трави, хміль, а вже потім додається  головний інгредієнт: унікальне темне пиво “Chodovar”. Обмивання триває приблизно 20 хвилин, після чого пацієнта, не ополіскуючи, закутують у ковдру з овечої вовни та кладуть на пiвгодини у лiжко, щоб благодатні пивні дріжджі вкупі з мінералами, образно кажучи, дістали  до  його  печінки. Ну, а вже потім клієнт вільний віддати належне внутрішньому споживанню цілющого зілля, у цьому випадку, не обмежуючи себе одним лише темним “Chodovar”.

З подачі чехів, пивні ванни всього за рік поширилися по всій Центральній Європі: власники готелів і SPA-салонів в усіх пивоварних країнах (Словаччини, Німеччини, Австрії, Польщі і т.п. ), стали звертатися до влади за ліцензіями на проведення подібної процедури, відмінно розуміючи, який обсяг прибутку обіцяє це нововведення.

Справа дійшла до того, що пивні ванни відкрилися навіть в… Японії, щоправда, поки тільки в одному місці – на гірському курорті Хаконе Ковакиен Юнесун. Ну й, зрозуміло, пізніше всіх заворушилися росіяни: цього року почалося будівництво великого торгiвельного комплексу в Анапі, у складі якого передбачений і пивний SPA- cалон “Богерхаус” – чомусь не з російським, а з німецьким пивом.