Перший самостійний політ туристичного космічного корабля

spaceshiptwo

Туристичний космічний корабель, створений американською компанією Virgin Galactic для доставки туристів у космос, здійснив у неділю перший самостійний запланований політ з людьми на борті.Spaceshiptwo був піднятий кораблем-носієм на висоту більш 13 тисяч метрів і відчеплений над пустелею Моджаве (Mojave) у штаті Каліфорнія. Після цього корабель, керований двома пілотами, пролетів, не включаючи двигуни, 11 хвилин і приземлився на аеродромі. Усього випробування зайняли близько 25 хвилин.

У ході всіх попередніх випробувань Spaceshiptwo, який у майбутньому повинен брати на борт до шести пасажирів, не відчіплювався від носія. Наступним етапом повинні стати польоти з використанням ракетного двигуна. Тестові польоти будуть тривати до 2011 року, а з 2012 року, за планами компанії, повинні початися комерційні польоти.
Близько 370 астронавтів-аматорів вже заплатили компанії Virgin Galactic до 50 мільйонів доларів за свої майбутні польоти в космос. Кілька хвилин кожного польоту будуть коштувати 200 тисяч доларів.