У Німеччині заборонили “велобари”

4316113574_2f0d829130

У Німеччині під заборону потрапили популярні серед туристів “велобари”, що представляють із себе барну стійку на 12-16 людей з пивними кранами й закусками, сидячи за якою й крутячи педалі, можна роз’їжджати по вулицях великих міст і оглядати визначні пам’ятки.

Суд у Дюссельдорфі випустив заборону у відповідь на численні скарги водіїв. Вони затверджують, що через “велобари” на дорогах утворюються пробки й створюються небезпечні ситуації. Небезпека підсилюється в міру того, як пасажири таких “пересувних пивнушок” напиваються – вони крутять педалі усе повільніше, так що весь агрегат стає непередбаченим.
Постанова суду означає, що власникам “велобарів” тепер необхідно одержати спеціальний дозвіл, але насправді домогтися його практично неможливо. Заборона на “велобари” раніше був уведений у Нідерландах, у Німеччині ж це вдалося не відразу. У тому ж Дюссельдорфі рік тому суд першої інстанції вже вводив заборону, але суд другої інстанції визнав цей рішення незаконним.

Природно, що компанії-оператори незадоволені введенням заборони й збираються апелювати. Вони затверджують, що “велобари” жодного разу не попадали в аварії, а люди, що управляють ними, зазнали медогляду. До того ж головним “водієм” такого “велобару” завжди є співробітник компанії – твереза людина, яка стежить за ситуацією на дорозі, за пасажирами й керує рухом. Двогодинна оренда пивного велосипеда коштує 280 євро. Їздцям дозволено випивати не більше 10 літрів у годину. На маршруті передбачені регулярні зупинки біля туалетів. Цього року туристи замовляли “велобари” не менш 150 тисяч раз.