П’ять дiб жаху призвели до смерті

Аэропорты

Громадянка Індії вмерла, застрягши в транзитному аеропорті на п’ять дiб в аеропорті міста Мускат, столиці арабської держави Оман. Через переживання в жінки трапився серцевий приступ. Очевидно, положення видалося їй безвихідним: сорокалітня служниця Бiбi Лумада втратила паспорт, пише британська газета The Independent.

Міністерство закордонних справ Індії зайнялося розслідуванням події. Представники МIДА вилетіли в Мускат – вони повинні перевірити підозри, що індійське посольство в Омані не зробило нічого, щоб допомогти своїй громадянці. Доктори вважають, що Лумада страждала якимось сердечним захворюванням, що й довело її до стресу й смертельного серцевого приступу.

Трагічний інцидент відбувся тиждень назад, і з тих пор індійські й оманськi влади обмінюються обвинуваченнями. Делi винить влади аеропорту й авіакомпанію в тому, що вони не пустили Лумаду в літак, що вилітав в Індію, а поліція в Мускаті відповідає, що представники Індії не зробили нічого, щоб допомогти їй відновити втрачені документи.

“Міністр закордонних справ сказав, що високопоставлений співробітник відомства відправиться в Мускат. Після його повернення ми довідаємося більше. А поки повідомлення надходять тільки від ЗМІ”, – заявив представник індійського МIДА.

Лумада працювала в Омані служницею, однак потім звільнилася через якісь емоційні проблеми й зазбиралася додому, на південь Індії. Віза, на підставі якої вона проживала в Омані, була анульована, і Лумада направилася на борт літака, що виконував рейс у столицю Катару місто Доху, де повинна була пересісти на рейс до Ченая.

Але вже на шляху в Доху вона виявила, що втратила свій паспорт. Представники катарської авіакомпанії заявили, що без паспорта її не пересадять на рейс до Ченая й, згідно із правилами авіакомпанії, відправлять її назад у Мускат. Коли ж вона повернулася в Мускат без паспорта й з недійсною візою, їй не дозволили повернутися на територію Оману.

П’ять дiб нещасна провела в транзитній зоні аеропорту, при цьому їжу й постіль їй надавала катарська авіакомпанія. Але в минулу п’ятницю Лумада відчула себе погано, її відвезли в столичну лікарню імені Авiцени, де вона померла.

Індія обвинуватила в злочинній недбалості Катарські авіалінії й аеропорт Мускату. Міністр закордонних справ Індії заявив: “Керівництво аеропорту й авіакомпанії повинне було виявити більше відповідальності. Документи необхідні, але не більш, ніж людське життя”.

Але поліція в аеропорті Мускату відповідає, що індійське посольство не допомогло своїй громадянці, оскільки не надало їй тимчасового паспорта. Анонімний поліцейський заявив: “Ми повідомили в індійське посольство, щоб їй видали тимчасовий папір для повернення в Індію. Ми нагадали їм про це й наступного дня, і ще днем пізніше, і щораз вони відповідали, що зроблять це, але так і не зробили. Якби вони спрацювали досить швидко, те, можливо, уже минулого тижня вона б залишилася в живі й повернулася б додому”.

Правозахисники вимагають розслідування смерті Лумади, чиє тіло вже відправили в Індію. Amnesty International відзначає, що, незважаючи на прийняття в 2003 році виправлень у трудове законодавство Оману права, що надають деякі, домашні прислуги, серед яких багато жінок і гастарбайтеров, їм все-таки бракує правового захисту.