Німецька фірма вигадала нічне молоко

Вкуснятина

Німецька компанія Milchkristalle запатентувала спеціальне нічне молоко, яке повинне допомогти людям, що страждають безсонням, пише The Guardian.Фахівці фірми розповіли, що молоко для страждаючих безсонням людей створене за особливою технологією – продукт збирають винятково вночі. Розробляючи новий продукт, представники Milchkristalle з’ясували, що кращим часом для одержання нічного молока є період між двома годинами ночі й чотирма годинами ранку.

Якщо доїти корів саме в цей час, то можна одержати молоко, що містить в 25 раз більше мелатонiна (так званого “гормону сну”, застосовуваного при лікуванні безсоння), нiж звичайне молоко. Після того, як молоко зібране, його перетворюють у суху суміш для продажу. По задуму німецької компанії, купити порошок можна буде тільки в аптеці. При цьому “сонну” суху суміш можна буде використовувати не тільки як основу для молочного напою, але і як добавку до інших продуктів, наприклад, до йогуртів.

Варто відзначити, що в ідеї Milchkristalle з’явилися критики в наукових колах. Так, німецькі вчені схильні вважати, що ніякого видимого ефекту нічне молоко на людей, що страждають розладом сну, не виявить. Фахівці порекомендували зневажити винаходом німецької фірми й продовжувати пити на ніч звичайне молоко.

Не викликала ентузіазму ініціатива молочної компанії й у відомств, що займаються вивченням споживчого ринку. Наприклад, в організації Esowatch указали, що “сонне” молоко містить набагато менше мелатонiна, нiж препарати, спрямовані на боротьбу з безсонням. “Щоб одержати таку кількість мелатонина, як у таблетках, вам доведеться вжити два мільйони порцій сухого молочного порошку для сну”, – відзначили в організації.

Як швидко молоко від Milchkristalle з’явиться в продажі, поки не повідомляється.